Aktualności

Wydawnictwo Świętego Wojciecha na 21. Targach Książki w Krakowie


Niepowtarzalny klimat Krakowa, tysiące miłośników literatury, kilkuset wystawców, a wśród nich oczywiście Wydawnictwo Świętego Wojciecha, które w tym roku świętuje 120-lecie istnienia spółki. Już 26 października rozpoczynają się 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.Wydawnictwo Świętego Wojciecha zaprezentuje podczas dni targowych swoje największe bestsellery, nowości, a czytelnicy będą mogli spotkać także znanych i lubianych autorów i ilustratorów.
 
Jubileusz Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza
Niezwykle prestiżowym dopełnieniem targów jest Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, który w tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie. Tym bardziej jest to dla nas powód do dumy, gdyż wśród zacnego grona 10 nominowanych książek znalazł się tytuł prof. Jana Grosfelda – Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów? To książka, która pomaga odnaleźć źródło i swoje korzenie wiary. Pomaga lepiej zrozumieć istotę chrześcijaństwa odsłaniając szczególne znaczenie jego żydowskich fundamentów.  Czytelnicy zainteresowani tym tematem, znajdą tę pozycję na stoisku Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
 
Szkoła pergaminów św. Pawła z Tarsu
Nie lada gratką dla miłośników sensacji i historii, będzie „Szkoła Kaligrafii św. Pawła z Tarsu”, która wprowadzi odwiedzających w klimat nowej powieści sensacyjnej – Pergaminy.  Czytelnicy dowiedzą się więcej o kaligrafii i rękopisach, otrzymają faksymile starego pergaminu  z fragmentem I Listu św. Pawła do Koryntian.
 
Najpłynniejszy niedźwiedź na świecie!
Podczas Targów Książki w Krakowie najmłodsi czytelnicy będą mogli spotkać się z Elizą Piotrowską, autorką książki Wojtek. Żołnierz bez munduru. Sięgnęła ona po historię najsłynniejszego niedźwiedzia na świecie. Niedźwiedź Wojtek, to żołnierz, który wędrował z armią generała Andersa przez Bliski Wschód, a następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. Dzieci będą mogły się spotkać i porozmawiać z Elizą Piotrowską, która przybliży im historię niezwykłego misia oraz zadba o niepowtarzalne autografy w zakupionych egzemplarzach książki.
 
Bo świętego nie można udawać!
Na najmłodszych czytelników będzie również czekała znana i lubiana ilustratorka książek dla dzieci – Eluta Kidacka. Podczas spotkań młodzi twórcy poznają książkę Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie ks. Jana Twardowskiego. Podczas warsztatów młodzi artyści dowiedzą się nie tylko  kim są święci ale również  będzie to okazja do wspólnej zabawy w malowanie tytułowego płotu.
 
Pod opieką anielskich skrzydeł - quizy językowe
Siódme niebo. Przygód nie tylko językowych ciąg dalszy to książka Ines Krawczyk MChR, która wprowadza młodych czytelników w świat językowych zawiłości. Zaprosi ona najmłodszych do zabaw podczas, których dowiedzą się, co to znaczy „anielska cierpliwość” lub znaleźć się w „siódmym niebie”.
 
Atrakcje z okazji 120-lecia
Z okazji 120-lecia istnienia spółki, odwiedzający nasze stoisko czytelnicy napotkają szereg atrakcji jak jubileuszowy ex libris, którym będą mogli opieczętować zakupione książki.
W piątek około godziny 14:00 przygotowaliśmy z tej wyjątkowej okazji tort jubileuszowy, poczęstujemy nim wszystkich odwiedzających.
Na miłośników książek będzie czekało jeszcze wiele innych niespodzianek, a wszystko na stoisku C1.
 
Zapraszamy na spotkania na stoisku C1:
Czwartek, 26.10.2017 r.
12:00-15:00 Szkoła kaligrafii św. Pawła z Tarsu, promocja książki Pergaminy 
Piątek, 27.10.2017 r.
14:00 – tort jubileuszowy
Sobota, 28.10.2017 r.
11:00-12:00 Eliza Piotrowska, promocja książki Wojtek. Żołnierz bez munduru
12:30-13:30  Ines Krawczyk MChR, promocja książki Siódme niebo
16:00-17:00 warsztaty plastyczne z Elutą Kidacką, promocja książki Przez dziurę w płocie
Niedziela, 29.10.2017 r.
10:00-12:45 Szkoła kaligrafii św. Pawła z Tarsu, promocja książki Pergaminy