Aktualności

Sacroexpo 2018


XIX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo 2018 zbliża się wielkimi krokami. To niezwykłe wydarzenie skupia duchownych z całego kraju, którzy mają szansę zapoznać się z ofertą Świętego Wojciecha Domu Medialnego.

Wydawnictwo Świętego Wojciecha zaprezentuje podczas dni targowych swoje największe bestsellery i nowości skierowane do kapłanów i osób zainteresowanych duchowością oraz pracą duszpasterską. Na szczególną uwagę zasługuje nowo wydana publikacja kard. Carlo Marii Martiniego – „Daję ci Słowo. Rekolekcje dla kapłanów wygłoszone w Ziemi Świętej”. Rekolekcje te odbyły się w Górkach Judzkich, 10 km na zachód od Jerozolimy. Poprowadził je dla księży kardynał Martini – biblista, propagator Lectio divina, bliski współpracownik Jana Pawła II. Ponadto odwiedzający będą mogli zapoznać się z serią wydawniczą „Widok z sykomory” autorstwa wybitnego teologa i biblisty - Gerharda Lohfinka. To zbiór celnych i nierzadko humorystycznych przemyśleń na temat wiary, Kościoła, społeczeństwa, nauki, polityki.
 
Czasopisma i pomoce duszpasterskie
Obok książek i czasopism, takich jak „Przewodnik Katolicki”, „Biblioteka Kaznodziejska”. „Mały Przewodnik Katolicki” i „KnC”, Święty Wojciech Dom Medialny przygotowuje pomoce duszpasterskie, które wspierają i ułatwiają pracę księży z dziećmi i młodzieżą.  Na Sacroexpo zostaną zaprezentowane materiały duszpasterskie opracowane na rok 2018/2019. Dzięki nim praca duszpasterzy stanie się łatwiejsza, a wierni – przede wszystkim najmłodsi – otrzymają konkretną pomoc w przeżywaniu Mszy świętych i nabożeństw.