Aktualności

Radio Emaus pod skrzydłami Św. Wojciecha


17 grudnia Radio EMAUS rozpoczyna nadawanie z nowej siedziby przy ul. Chartowo 5. – Łączymy siły ze Świętym Wojciechem Domem Miedialnym – mówi ks. Wojciech Nowicki, redaktor naczelny.W nowej siedzibie rozgłośni do dyspozycji są trzy nowoczesne studia, w tym profesjonalne studio lektorskie. Najnowsze rozwiązania technologiczne dają wiele możliwości nie tylko emisyjnych, ale również produkcyjnych, jak choćby produkcja audiobooków.

- Będziemy bliżej poznaniaków i mieszkańców Wielkopolski – zaznacza ks. Nowicki. Dlatego od poniedziałku do piątku dziennikarze przygotują dla słuchaczy codziennie 16 serwisów informacyjnych, w których priorytetem będą wydarzenia ważne dla naszego regionu. Będą też wiadomości sportowe, ekonomiczne i kulturalne, a o godz. 8.30 i 17.30 na antenie pojawi się gość dnia. Obok znanych i lubianych audycji pojawią się też nowe. Na przykład zawiłości językowe pomoże na rozwikłać w codziennej audycji prof. Jerzy Bralczyk, a w audycji Dwie nawy będziemy próbowali spojrzeć na sprawy Kościoła z różnych stron.

- Chcemy być dalej dobrym radiem, coraz lepszym. Dlatego i nazwa, i hasło pozostają, choć otrzymają nową szatę graficzną – zauważa ks. Nowicki i dodaje: - To pokazuje, że nie zrywamy z dobrą tradycją naszego radia, ale chcemy temu co dobre nadać nowe brzmienie.

Nowego brzmienia Radia Emaus będzie można posłuchać od 17 grudnia na dotychczasowych falach: w Poznaniu – 89,8 FM, w Lesznie – 90,2 FM, w Nowym Tomyślu – 90,4 FM, w Śremie – 106,2 FM, a także w Internecie na www.radioemaus.pl.