Aktualności

Święty Wojciech na Warszawskich Targach Książki


Warszawskie Targi Książki to jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce. Od 17 do 20 maja Warszawa stanie się stolicą polskiej literatury. Na tym wielkim święcie książki nie może zabraknąć Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

Zaprezentuje ono podczas dni targowych swoje największe bestsellery i nowości. Podczas tegorocznej edycji będzie miała miejsce premiera kolejnego tomu w bardzo lubianej przez małych czytelników serii – Świeci uśmiechnięci. Tym razem Eliza Piotrowska zabierze najmłodszych czytelników w czasy św. Antoniego z Padwy. Dzieci odbędą liczne podróże śladem świętego, a także rozwikłają zagadkę, dlaczego jest on patronem rzeczy i ludzi zagubionych. 
 
Bo świętego nie można udawać!
Na najmłodszych będzie również czekała znana i lubiana ilustratorka książek dla dzieci – Elżbieta „Eluta” Kidacka. Podczas spotkań młodzi twórcy poznają książkę Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie ks. Jana Twardowskiego. Podczas warsztatów młodzi artyści dowiedzą się nie tylko kim są święci, ale również wezmą udział wspólnym… malowaniu tytułowego płotu.
Na miłośników dobrych książek będzie czekało jeszcze wiele innych niespodzianek – serdecznie zapraszamy na stoisko 49/D6.