Aktualności

Mecenat nad Orszakiem Trzech Króli w Poznaniu


W sobotę, 6 stycznia 2018 roku ulicami Poznania już po raz ósmy przejdzie Orszak Trzech Króli. Mecenasem tego wydarzenia jest po raz kolejny spółka Święty Wojciech Dom Medialny.Orszak to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, obrazujących pielgrzymowanie biblijnych trzech Mędrców do betlejemskiego żłóbka. W jego trakcie aktorzy i uczniowie poznańskich szkół przedstawią sceny: walki dobra ze złem, wjazdu Królów do Jerozolimy, wizyty Królów w pałacu Heroda i - finałową - złożenia darów i oddania pokłonu Dzieciątku Jezus. Sceny przeplatane są wspólnym śpiewem kolęd, w który włączą się wszyscy uczestnicy Orszaku.
Poznański Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które wpisało się w tradycję kulturalną Poznania. W przygotowanie widowiska angażują się poznańskie szkoły, muzycy, drużyny harcerskie, organizacje pozarządowe i firmy prywatne - łącznie około 500 wolontariuszy. Wydarzenie co roku gromadzi od 5-15 tysięcy poznaniaków.
Orszak Trzech Króli to wydarzenie dla każdego. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którzy razem z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem chcą przemierzyć drogi prowadzące do żłóbka i wspólnie kolędować. Dzięki koronom, które otrzyma pierwszych 10  tysięcy osób, jego uczestnicy będą mogli poczuć się jak królowie, a otrzymane śpiewniki pozwolą jednym głosem śpiewać kolędy ku czci Nowonarodzonego.
 
Organizatorzy:
Cafe Misja Centrum Kultury Fara
Fundacja Więcej Poznania
Fara Poznańska
Gra Miejska
 
Mecenas Orszaku: Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o.
Patronat: abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański oraz Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta.
 
Więcej informacji na www.orszakpoznan.pl
 
Informacja na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatorów.