Aktualności

Księgarnia Świętego Wojciecha w nowej odsłonie!


Już 9 maja po gruntownym remoncie zostanie otwarta Księgarnia Świętego Wojciecha w Poznaniu.

To największa katolicka księgarnia w Polsce. Utworzono ją w 1899 roku, choć już wcześniej prowadzono sprzedaż w siedzibie firmy i wysyłkową. Początkowo mieściła się w kamienicy przy św. Marcin 24. W sierpniu 1920 księgarnia przeniosła się na pl. Wolności 1 i tam działała do wybuchu wojny. W końcu 1939 musiała powrócić na ulicę św. Marcin, ale wkrótce władze okupacyjne zajęły i tę kamienicę. Księgarnia działała do marca 1941 na Starym Rynku. W 1945 została uruchomiona na 27 Grudnia pod nr 8. W sierpniu 1946 księgarnia wróciła do odbudowanego gmachu przy pl. Wolności 1.
 
Po remoncie księgarnia zyskała ciekawą aranżację wystroju, polegającą na połączeniu tradycji z nowoczesnością. Została też powiększona o nową salę, zyskując tym samym przestrzeń do np. spotkań z autorami. Powstał też kącik dla dzieci, w którym będą mogły kreatywnie spędzić czas i wybrać interesujące książki lub gry.

W księgarni można zakupić nie tylko publikacje chrześcijańskie ( m.in. poradniki, literaturę duchową, modlitewniki, Pismo Święte, książki dla dzieci, gry dla rodzin, filozofię, historię,  chrześcijańską beletrystykę), ale również elegancką biżuterię, dewocjonalia, czasopisma katolickie. Można w niej również znaleźć szeroki wybór filmów, audiobooków oraz muzyki chrześcijańskiej.
 
Uroczystość otwarcia łączy się z obchodami jubileuszu 120-lecia istnienia spółki Święty Wojciech Dom Medialny.