Aktualności

Bohater książki „Kalifat albo śmierć” w Polsce


Na zaproszenie Wydawnictwa Świętego Wojciecha oraz Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan Polskę odwiedzi Habila Adamu. Spotka się ze wszystkimi, którym los prześladowanych nie jest obojętny i będzie głosem tych, którzy oddali swoje życie w imię Jezusa Chrystusa. Opowie o ataku na niego i jego rodzinę oraz o cudownym uzdrowieniu przez Boga.

28 listopada 2012 r. o jedenastej w nocy do domu Habili Adamu na północy Nigerii wtargnęli czterej bojownicy islamistycznej sekty Boko Haram, uzbrojeni w broń AK-47. Dali mu do wyboru: przejście na islam lub śmierć. „Jestem gotowy umrzeć jako chrześcijanin” – odpowiedział Habila.
 
Habila Adamu to jeden z głównych bohaterów książki Kalifat albo śmierć, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha. Porusza aktualny i trudny temat prześladowań chrześcijan na północy Nigerii przez islamistyczną sektę Boko Haram. O swoim losie i współwyznawców z Nigerii opowiadał w Kongresie Stanów Zjednoczonych oraz w Parlamencie Europejskim
 
Harmonogram wizyty
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych losem prześladowanych na spotkania z Habilą Adamu.
 
Gdańsk
5 maja 2017, godz. 18:00
Kościół Zielonoświątkowy, Zbór „Radość Życia”, ul. Menonitów 2A
Poznań
6 maja 2017, godz. 16:00
Kościół oo. Karmelitów Bosych, ul. Działowa 25
Konstantynów Łódzki
7 maja 2017, godz. 15:00
Kościół pw. Św. Józefa Robotnika, ul. Daszyńskiego 6
Warszawa
8 maja 2017, godz. 11:00
Katolicka Agencja Informacyjna (konferencja prasowa)
Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9
 
Spotkania odbywają się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan oraz Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ponadto opiekę medialną sprawują Katolicka Agencja Informacyjna, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki oraz portal Aleteia.